iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

سه شنبه, 17 دی 1392 07:16

حسن رهنمائيان: ديگر در مسابقات WBPF شرکت نخواهم کرد

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 

 

بشير آنلاين: حسن رهنمائيان قهرمان آسيا و قهرمان قهرمانان آسيا است او در مسابقات اسپورتکس توانست خوش بدرخشد و در نمايشي در کنار جي کاتلر حضور يابد. عکس او در کنار جي کاتلر باعث شد تا هم رهنمائيان را تحسين کنيم و هم تصوير نزديک به واقعيتي از حجم و سايز جي کاتلر داشته باشيم...

بشير آنلاين: حسن رهنمائیان قهرمان آسیا و قهرمان قهرمانان آسیا است او در مسابقات اسپورتکس توانست خوش بدرخشد و در نمایشی در کنار جی کاتلر حضور یابد. عکس او در کنار جی کاتلر باعث شد تا هم رهنمائیان را تحسین کنیم و هم تصویر نزدیک به واقعیتی از حجم و سایز جی کاتلر داشته باشیم.

رهنمائیان در مسابقات آسیایی تهران حضور داشت ولی به همراه بیت‌الله عباسپور از مسابقات جهانی بنارس انصراف دادند و علت را مشکلات مالی عنوان کردند. در راستای گفتگوهای شماره‌های گذشته درخصوص نظرسنجی اعضای کمیته فنی و قهرمانان این رشته در این شماره و در همین ارتباط با حسن رهنمائیان گفتگویی انجام دادیم که در زیر می‌خوانید:

* طی دو سال گذشته و پس از جدایی از IFBB سطح مسابقات جهانی و آسیایی را چطور دیدید؟

ـ دلیل شرکت نکردنم در مسابقات جهانی امسال همین بود که سطح مسابقات WBPF بسیار پایین و ضعیف است. گذشته از مشکلات مالی از طرفی سطح پایین مسابقات و از سوی دیگر اینکه قهرمانی در این رقابت‌ها پایان کار است و به نوعی با بن‌بست روبرو می‌شویم. از این فدراسیون نمی‌توان فراتر رفت.

* منظورتان از بن‌بست چیست؟

ـ در پرورش‌اندام وقتی کسی قهرمان قهرمانان می‌شود، به دنبال حرفه‌ای‌شدن و دریافت مجوز آن می‌رود. هر رشته‌ای زمینه حرفه‌ای‌شدن را دارد و نهایت پیشرفت در رشته پرورش‌اندام این است که بتوانی وارد دنیای حرفه‌ای‌ها بشوی، دنیایی که ورود به آن از طریق مسابقات جهانی WBPF غیرممکن است.

من هنوز سی سال ندارم و در این رشته با این سن بعضی‌ها استارت می‌زنند. تلاشم این است که بتوانم با این تجربه و سابقه وارد دنیای حرفه‌ای‌ها بشوم و به همین خاطر باید در مسابقات با کیفیت بالا در کنار رقبای خوب شرکت کنم تا بتوانم سطح بدنی خود را بالا ببرم.

متأسفانه در اين تشكيلات نوپا، رقابت ضعیف است و به جای پیشرفت، پسرفت می‌کنیم. این منطقی نیست که من در سنگین‌وزن 10 تا 15 میلیون تومان هزینه کنم، برای شرکت در مسابقاتی که اعتبار لازم را ندارد و بخواهم بار دیگر قهرمانی‌ام را در آن تکرار کنم.

رشته پرورش‌اندام مثل فوتبال نیست که تلویزیون توجه زیادی به آن داشته باشد شهرت ما معمولاً از طریق نشریات و تبلیغ دهان به دهان در بین طرفداران این رشته است و جالب اینکه همة اهالی پرورش‌اندام معتقد هستند این رقابت‌ها (WBPF) سطح پایینی دارد.

من با آقای هوشمند صحبت کردم و گفتم با وجود مشکلات مالی اگر ایران امسال در IFBB حضور داشته باشد باز هم هزینه می‌کنم و شرکت خواهم کرد.

* اگر قرار به ادامه کار با همين تشكيلات باشد آیا شما در این رقابت‌ها شرکت می‌کنید؟

ـ نه، دیگر شرکت نخواهم کرد.

* اگر با IFBB ارتباط برقرار شود چطور؟

ـ اولین نفری خواهم بود که خودم را آماده می‌کنم و در آن شرکت خواهم کرد. در حال حاضر تمرینات سخت دارم و بدنم را آماده می‌کنم و خیلی هدفمند به تمریناتم ادامه می‌دهم و از پیشرفت خودم راضی هستم و امیدوارم در سال آینده در مسابقات معتبر IFBB و انشاءالله با نظر فدراسیون باعث افتخار کشورم شوم.

* از وضعیت بدنی خود در مسابقات آسیایی امسال راضی بودی؟

ـ امسال در آسیایی تهران شرکت کردم، فقط به این خاطر که مدال سنگین‌وزن این مسابقات نصیب تیم ایران شود. برای این رقابت‌ها وقت آن‌چنان زیادی نداشتم. ولی در حال حاضر پیشرفت فوق‌العاده‌ای دارم و نسبت به گذشته خیلی بهتر شده‌ام.

من نسبت به فیزیک و رژیم و تمرینات خودم آشنایی کامل دارم و تقریباً با 70 درصد آمدم چون مسابقات آسیایی مصادف با راه‌اندازی باشگاهم شد.

خواندن 437970 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.