iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

سه شنبه, 17 دی 1392 07:10

اصغر عبايي: شايد در آرنولد کلاسيک شرکت کنم

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 

 

بشير آنلاين: اصغر عبايي قهرمان پرورش اندام ايران در سال‌هاي نه چندان دور توانست در مسابقات بادي‌کلاسيک قهرماني جهان زير نظر تشکيلات IFBB شرکت کند. او و سه نفر از ديگر ورزشکاران ايراني در اين رقابت‌ها حضور داشتند و در اين ميان تنها عبايي توانست صاحب مدال و آن هم از نوع برنز شود. درخصوص شرکت در اين رقابت‌ها گفتگويي با عبايي انجام داديم که در زير مي‌خوانيد...

بشير آنلاين: اصغر عبایی قهرمان پرورش اندام ایران در سال‌های نه چندان دور توانست در مسابقات بادی‌کلاسیک قهرمانی جهان زیر نظر تشکیلات IFBB شرکت کند. او و سه نفر از دیگر ورزشکاران ایرانی در این رقابت‌ها حضور داشتند و در این میان تنها عبایی توانست صاحب مدال و آن هم از نوع برنز شود. درخصوص شرکت در این رقابت‌ها گفتگویی با عبایی انجام دادیم که در زیر می‌خوانید:

* از کی تصمیم گرفتی در این رقابت‌ها شرکت کنی؟

ـ پنج ماه پیش تصمیم گرفتم که در رقابت‌های بادی‌کلاسیک شرکت کنم و از طرفی نمی‌توانستم در مسابقات داخلی ایران شرکت کنم. هزینه بالای آماده‌سازی برای مسابقات هم دلیلی شد تا مستقیم برای یک مسابقه و آن هم مسابقه‌ای رسمی و باکیفیت خودم را آماده کنم. مسابقاتی که فینالیست‌بودن آن هم افتخار است چه برسد به قهرمانی.

* مطمئن بودی بتوانی در مسابقات IFBB شرکت کنی؟ با توجه به رابطه فدراسیون با IFBB ریسک بالایی کردی؟

ـ ابتدا قرار بود در مسابقات آسیایی زیر نظر IFBB شرکت کنم ولی وقت نداشتم و برخی دوستان پیشنهاد دادند که در بادی‌کلاسیک جهانی شرکت کنم و شانس قهرمانی‌ام را در این رقابت‌ها بالاتر دیدند. از طرفی یک بار هم تجربه شرکت در مسابقات بادی‌کلاسیک را داشتم تصمیم گرفتم و بدنم را برای رقابت‌های بادی‌کلاسیک مجارستان آماده کنم.

* از چه طریق در این رقابت‌ها شرکت کردی؟

ـ از طریق آقایان امیری و ساسانی من به همراه 4 نفر دیگر شرکت کردیم.

* سطح مسابقات چگونه بود؟

ـ بسیار بالا بود. شلوغ‌ترین وزن دسته‌وزنی من بود نزدیک به 20 نفر بودند. 3 ردیف ورزشکار روی صحنه بودیم. مسابقات طولانی شد تا حدی که استراحت دادند و ما همه رفتیم رختکن و دوباره برگشتیم.

روز اول دکتر ساسانی گفت اول هستی و برای اورالی آماده باش ولی نفوذ روس‌ها و کم‌تجربگی من در فیگورهای نمایشی باعث شد به مقام سوم نزول کنم.

* از آمادگی خودت راضی بودی؟

ـ عالی ظاهر شدم ولی روز آخر مشکل داشتم.

* تست دوپینگ گرفتند؟

ـ به صورت راندم بود از من و نفر اول نگرفتند ولی نفر دوم گوی زرد برداشت. اگر تستش دربیاید امکان دارد جابجایی صورت گیرد.

* حق‌خوری بود؟

ـ کمی نفوذ اعمال شد البته آقایان امید امیری و دکتر ساسانی آنجا بودند امیری داوری می‌کرد و ساسانی در وزن‌کشی و تست دوپینگ نظارت داشت قدرت آنها در کار اجرایی و داوری زیاد بود و نگذاشتند حقی ضایع شود.

* از نتیجه تیمی راضی بودی؟

ـ نه. تیم کامل نبود و کم‌تجربه بودیم. متأسفانه ارتباط با IFBB از سوی فدراسیون قطع می‌باشد اگر تیم بادی‌کلاسیک ایران به‌صورت کامل حضور داشتند قطعاً برای عنوان اول و دومی رقابت خواهد کرد و اکثر بچه‌های ما مدال طلا خواهند آورد.

* نظرت در مورد دیگر همراهانتچه بود؟

ـ میثم امیری و علیرضا نجفیان و من روی فیگور با موزیک ضعیف عمل کردیم و همین باعث شد که به مقام‌های پایین‌تر برویم، علی دلیران که در دسته من بود به خاطر حجم زیاد از استیل کلاسیک خارج شده بود (البته به گفته دیگران).

* چه مبلغی هزینه کردی؟

ـ نزدیک به 5/3 میلیون تومان هزینه کردم برای هتل و ثبت‌نام.

* پیشنهادت به فدراسیون چیست؟

ـ اعتبار مسابقات IFBB خیلی بالاست از طرفی تیم ایران قدرت اول جهان است. حیف است که ورزشکاران، از مسابقات جهانی IFBB محروم باشند. متأسفانه پرورش‌اندام ایران طی 2 سال اخیر وارد حاشیه شده و این به ضرر ما ورزشکاران است.

* در مسابقات IFBB به نام ایران شرکت کردی. آیا روی تست دوپینگ دقت داشتی؟

ـ بله. تا شب مسابقه حواسم بود. مریض بودم ولی به خاطر آبروی خودم و کشورم و اینکه بالاخره برمی‌گردم و نمی‌خواهم به من بگویند دوپینگی از خوردن یک مسکن خودداری کردم.

* برنامه آینده‌ات چیست؟

ـ بازگشت من مصادف شد به بازگشت ورزشکاران از گوانجو من با آنکه از سوی فدراسیون اعزام نشده بودم ولی چون به نام ایران مدال کسب کردم توقع داشتم در فرودگاه استقبال شود ولی وقتی از پله‌های فرودگاه پایین آمدم هیچ کس نیامده بود. فقط خوشحال شدم وقتی اخبار آن را در بشیر دیدم. من ماندم و کلی بدهکاری و در حال حاضر برنامه خاصی ندارم ولی باید بگویم که جواز حضور در مسابقات بادی‌کلاسیک آرنولد کلاسیک را گرفته‌ام و شاید در این رقابت‌ها شرکت کنم.

خواندن 542461 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.