iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

سه شنبه, 17 دی 1392 06:53

گفتگو با حمزه هوشمند: نيازي به لشگر كشي نيست

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 

 

بشير آنلاين: معتقديم اگر حمزه هوشمند به چيزي اعتقاد داشته باشد و بخواهد حرفش را به کرسي بنشاند، قطعاً اين کار را خواهد کرد. او، غلام صادقي و احد عبادي مثلث معروف پرورش‌اندام ايران، نقش تأثيرگذاري را در کميته فني و پرورش اندام ايران دارند و در اين بين حمزه هوشمند راه و روش همسوکردن ديگران را به خوبي بلد است...

بشير آنلاين: معتقدیم اگر حمزه هوشمند به چیزی اعتقاد داشته باشد و بخواهد حرفش را به کرسی بنشاند، قطعاً این کار را خواهد کرد. او، غلام صادقی و احد عبادی مثلث معروف پرورش‌اندام ایران، نقش تأثیرگذاری را در کمیته فنی و پرورش اندام ایران دارند و در این بین حمزه هوشمند راه و روش همسوکردن دیگران را به خوبی بلد است.

بحثی که چندی قبل شروع کردیم درخصوص اینست که «شرایطی به وجود آید تا تیم ملی ایران بتواند از طریق فدراسیون در مسابقات جهانی IFBB شرکت کننده و هفته گذشته نظر امیر بیات یار شفیق و نزدیک پل چوا را جویا شدیم این شماره در همین خصوص با حمزه هوشمند گفت‌وگو کردیم که در زیر می‌خوانید:

1ـ آیا با طرح حضور تیم ملی ایران در مسابقات جهانی ‌IFBB و WBPF موافق هستید یا پیشنهاد دیگری دارید؟

موافق هستم و در همین ارتباط رایزنی‌هایی صورت گرفته است و قرار شده جلسه‌ای داشته باشیم. من معتقد هستم در حال حاضر مجبور هستیم در مسابقات آسیایی پل چوا شرکت کنیم چون کمیته المپیک آسیا این نهاد را به رسمیت شناخته است ولی در مورد جهانی تیم ایران و قهرمانان ما توانمندتر از WBPF هستند و می‌توانند در IFBB قهرمانی‌های خود را به ثبت برسانند.

من از سیاست فدراسیون درخصوص مسابقات جهانی اطلاعی ندارم ولی اگر سیاست به این است که در WBPF اجباراً باید شرکت کنیم. بنابراین مطمئن هستم می‌توانیم در IFBB هم حضور داشته باشیم. من اولین نفر بودم که بعد از جدایی تشکیلات پل چوا و رافائل طی یک جلسه در فدراسیون پیشنهاد دادم که در IFBB نماینده‌ای از خودمان داشته باشیم و ارتباط‌مان را با این تشکیلات پرسابقه و قدرتمند به‌طور کل قطع نکنیم ولی در آن زمان کسی آینده‌نگر نبود و با نظر من موافقت نکردند، اما امروز اگر رأی‌گیری شود بدون شک تمام اعضاء موافق خواهند بود.

ورزشکاران ما در سطح بالایی هستند و تیم ایران قدرت اول آسیا و جهان است به نظر من بهتر است در هر 2 مسابقه جهانی شرکت کنیم.

2ـ فکر می‌کنید اکثریت آرای اهالی پرورش‌اندام چه تأثیری درخصوص موافقت فدراسیون با حضور تیم ملی در IFBB خواهد داشت؟

ـ گاهاً بچه‌ای دلش می‌خواهد کاری انجام دهد ولی بزرگترش آن را به صلاح نمی‌داند و با او مخالفت می‌کند. حال اگر از نظر سازمان تربیت بدنی اشکال نداشته باشد مطمئن باشید مسئولین فدراسیون به آرای مسئولین فنی توجه می‌کند و نیاز به لشگرکشی نیست از طرفی باید در نظر داشت در سال گذشته اجبار و انتخاب با هم بود ولی امسال حق انتخاب داریم.

کمیته فنی در این میان همواره پافشاری خواهد کرد تا نظری را که اعلام می‌کند به تحقق بپیوندد و هیچ‌گاه محتاط نبوده است ولی اگر اتفاقی خلاف نظر کمیته فنی بیافتد صلاحدید مسئولین فدراسیون بوده و اگر انتقادی باشد از سمت آنها خواهد بود و مطمئن باشید در این شرایط مسئولین نمی‌خواهند مورد انتقاد قرار گیرند و سعی می‌کنند بهترین کار را انجام دهند.

3ـ اگر حمزه هوشمند در دوران اوج ورزشی خودش می‌بود و در شرایط کنونی قرار می‌گرفت (انتخاب بین IFBB و WBPF) کدام را انتخاب می‌کرد؟

ـ اکثر قهرمانان با اخلاق و مشهور، در حال حاضر زیر نظر فدراسیون در مسابقات شرکت می‌کنند و تعدادی را که در IFBB طی 2 سال گذشته دیدید افرادی بودند که به نوعی از پرورش‌اندام ایران خارج شده و منزوی بودند.

من هم در نقش ورزشکار در این موقعیت تابع نظر فدراسیون می‌بودم، من تمایل دارم با مسالمت در مسابقه‌ای شرکت کنم که هم معتبر باشد و هم عنوانی را که کسب می‌کنم بتوانم در کشورم به آن استناد کنم و از مزایای آن بهره‌مند شوم.

نه اینکه از طریق روابط و با مخالفت با سازمان ورزش کشور به صورت انفرادی و بدون حمایت در رقابتی بروم که حتی نتوانم در کارنامه ورزشی خودم در سازمان ورزش کشورم آن را به ثبت برسانم.

4ـ اما شما قبل از استقلال پرورش‌اندام برخلاف نظر سازمان ورزش کشور و فدراسیون وزنه‌برداری به صورت انفرادی در همین مسابقات IFBB شرکت می‌کردید؟

ـ آن موقع می‌خواستیم که به آسیا و جهان بگوییم که در ایران پرورش‌اندام وجود دارد ولی فدراسیون وزنه‌برداری جلوگیری می‌کرد. ما عاشق بودیم و تلاش کردیم و این گام مثبتی بود برای رونق پرورش‌اندام.

5ـ افرادی که امروز در IFBB به صورت انفرادی و برخلاف نظر فدراسیون می‌روند شاید همین نظر شما را داشته باشند و بگویند که ما عاشق پرورش‌اندام هستیم؟

ـ اگر قهرمانان ملی و بنام ما مثل بیت‌الله عباسپور، محرم پناهی و... بودند این حرکت قابل تأمل و حتی دفاع بود، ولی این افراد اخراجی‌های ورزش ما هستند.

6ـ ارتباط برخی با IFBB و حضور ورزشکاران در این رقابت‌ها از طریق روابط با پرداخت هزینه‌های هنگفت چه تأثیری در کارنامه فدراسیون خواهد داشت؟

ـ وجود این ارتباط‌ها و نمرة منفی در کارنامه فدراسیون و پرورش‌اندام ایران خواهد بود. من گله‌مندم که اگر قرار است ایران شرکت نکند پس چرا برخی افراد اینچنین مظلومانه و محقرانه به اسم ایران شرکت می‌کنند تا در نهایت اسم ایران در رده‌بندی یک مسابقه این چنین نزول کند.

متأسفانه فدراسیون طوری عمل کرده که بعد از سال‌ها در درون و برون ورزش شاهد اختلافاتی هستیم. طی چند سال گذشته آرامش مطلوبی وجود داشت ولی طی 2 سال گذشته اختلافات به حدی رسیده است که به مرز خطر نزدیک شده است امروز شاهد انسجام گذشته پرورش‌اندام نیستیم.

در سال گذشته شاید بتوان اجبار را بهانه کرد ولی امسال حق انتخاب داریم و می‌بایست در IFBB هم حضور مقتدرانه داشته باشیم چرا که تجربه نشان داد WBPF ضعیف است و در حدی نیست که ما تمام نیروی خود را روی آن متمرکز کنیم.

7ـ انتصاب آقای پورعلی‌فرد به عنوان مدیر تدارکات تیم‌های ملی ایران در سازمان تربیت بدنی و حضور کمتر وی در فدراسیون چه تأثیراتی داشته است؟

ـ تأثیرات منفی حضور کمرنگ‌شان کاملاً بارز و مشهود است.

8ـ احساس می‌شود کمیته فنی مثل سال‌های قبل منسجم نبوده و بسیار محتاط عمل می‌کند و اعضای آن از هر گونه اختلاف نظر با فدراسیون دوری می‌کنند و تابع نظرات فدراسیون هستند حتی اگر اکثراً با آن نظرت مخالف باشند؟

ـ در مورد انتخاب اعضای تیم ملی کاملاً مقتدر بودیم و زیر بار هیچ حرف و حدیثی نرفتیم ولی در مورد برخی سیاست‌گذاری‌ها قبول داریم که در برخی موارد به ما تحمیل شد.

خواندن 296786 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.