iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

سه شنبه, 17 دی 1392 06:37

مير بيات: به پورعلي‌فرد پيشنهاد دادم در IFBB شرکت کنيم

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 

 

بشير آنلاين: اسامي کادر اجرايي و مسئولين برگزاري مسابقات پرورش‌اندام بازي‌هاي ساحلي آسيايي مسقط اعلام شد و براي اولين بار در طي چند سال اخير اسم امير بيات عضو کميته داوري فدراسيون ABBF در اين ليست نبود. اين بهانه‌اي شد تا با امير بيات مرد مؤثر و کارآمد در نتيجه‌گيري تيم ملي در مسابقات آسيايي گفتگويي داشته باشيم که در زير مي‌خوانيد...

بشير آنلاين: اسامی کادر اجرایی و مسئولین برگزاری مسابقات پرورش‌اندام بازی‌های ساحلی آسیایی مسقط اعلام شد و برای اولین بار در طی چند سال اخیر اسم امیر بیات عضو کمیته داوری فدراسیون ABBF در این لیست نبود. این بهانه‌ای شد تا با امیر بیات مرد مؤثر و کارآمد در نتیجه‌گیری تیم ملی در مسابقات آسیایی گفتگویی داشته باشیم که در زیر می‌خوانید:

* با فدراسیون آسیایی ABBF ارتباط دارید؟

ـ بله. همچنان عضو فدراسیون هستم و در کمیته داوران مشغول به فعالیت می‌باشم و در اکثر مسابقات نیز حضور دارم.

* چرا در این رقابت‌ها اسمی از شما نیست؟

ـ این رقابت‌ها زیر نظر شورای المپیک آسیا برگزار می‌شود و معمولاً در کادر اجرایی پرورش‌اندام، در این مسابقات سعی شده از تمام فدراسیون‌های فعال در کشورهای عضو آسیا نفراتی معرفی شوند. از ایران هم آقای خسرو محمدی اسم برده شده و این بدان معنی نیست که من از کل مجموعه حذف شده باشم.

این رقابت‌ها برخلاف مسابقات سالانه پرورش‌اندام کنگره ندارد به همین خاطر نایب رئیس‌ها و رئیس‌ها نیازی به حضور پررنگ‌شان نیست و نقش افراد اجرایی در این بین پررنگ‌تر است.

* آیا به مسقط می‌روید؟

ـ در کمیته داوران فعالیت دارم و تحت عنوان همراه با تیم ایران خواهم رفت و در آنجا اگر لازم شد در زمینه داوری کمک خواهم کرد.

* مسابقات پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک جهانی زیر نظر IFBB برگزار شد نفراتی از ایران از تیم کشورهای دیگر و یا حتی ایران شرکت کردند موضع شما چیست؟

ـ درخصوص مسابقات آسیایی پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک و اینکه تیم ایران در این رقابت‌ها شرکت می‌کند بهتر است که بگویم مجبور به حضور در این رقابت‌ها زیر نظر ABBF هستیم، چرا که شورای المپیک آسیا ABBF را نماد رسمی برای برگزاری مسابقات پرورش‌اندام آسیا معرفی کرده است و کمیته ملی المپیک ایران نیز در همین راستا به فدراسیون ابلاغ نموده است که برای حضور در رقابت‌های آسیایی با ABBF همکاری نماید.

اما از طرفی در بحث جهانی این رقابت‌ها چنین چیزی حاکم نیست و این رقابت‌ها زیر نظر المپیک جهانی نمی‌باشد به همین دلیل فدراسیون‌ها می‌توانند در هر یک از مسابقات جهانی و یا در تمامی آنها حضور داشته باشند.

تشکیلات IFBB دارای قدمتی طولانی و دارای اعتبار بالایی است با جدا شدن این تشکیلات از ABBF باعث شد تا برخی کشورها با پل چوا و برخی دیگر با رافائل همکاری کنند این امر باعث مشکلاتی شد که هم‌اکنون شاهد آن هستیم و می‌بینیم که برخی افراد سودجو با ارتباط‌هایی که دارند از پرورش‌اندام کاران سوء استفاده کرده و با گرفتن هزینه‌های زیاد آنها را راهی رقابت‌های دیگری کنند.

* راه‌حل چیست؟

ـ من از همان ابتدا به عنوان یک علاقه‌مند و مطلع به آقای پورعلی‌فرد پیشنهاد دادم و از همین جا هم تکرار می‌کنم که ما می‌توانیم در IFBB نیز حضور قدرتمند داشته باشیم.

با توجه به پتانسیل بالای پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک در ایران و اینکه طی چند سال اخیر مدعی قهرمانی در جهان بوده‌ایم تمام تشکیلات فعال در این حوزه‌ها خواهان حضور تیم ایران در رقابت‌های خویش می‌باشند.

از سویی وجود نفرات خوب در تیم ایران و وجود محدودیت شرکت‌کننده در تیم هر کشور باعث شده نفرات زیادی از مسابقات کشوری راهی اردوی تیم ملی بشوند و به ناچار به دلیل این محدودیت‌ها تعداد زیادی از آنها از حضور در رقابت‌ها باز بمانند حال با فراهم‌کردن شرایط برای حضور در 2 مسابقه جهانی این امکان فراهم می‌شود که نفرات بیشتری را راهی رقابت‌ها کنیم و علاوه بر کسب مدال سطح تجربه و دانش پرورش‌اندام کشور نیز ارتقاء می‌یابد.

نکته مهم دیگر اینکه افرادی که تحت عنوان ایران در مسابقات IFBB شرکت می‌کنند خارج از فیلتر تست دوپینگ در این رقابت‌ها حضور می‌یابند و در صورتی که تست دوپینگ آنها مثبت شود علاوه بر محرومیت‌های فردی این مثبت‌شدن تست دوپینگ محرومیت‌های تیمی برای ایران خواهد داشت و کارنامه ورزشی ایران را لکه‌دار خواهد کرد.

به نظر من ما باید در IFBB حضور قدرتمند داشته باشیم و افراد شایسته که از مسابقات کشوری راهی اردو می‌شوند راهی رقابت‌ها شوند نه اینکه کسانی بروند که پول داشته باشند و ارتباط کسانی که پول‌های هنگفتی به برخی افراد سودجو می‌دهند و راهی رقابت‌ها می‌شوند.

خواندن 280985 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.