iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

سه شنبه, 17 دی 1392 06:21

ايران قهرمان شد،‌هند طلايي: نتايج دومين دوره مسابقات جهاني WBPF

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

بشير آنلاين: دومين دوره مسابقات پرورش اندام قهرماني جهان (WBPF) با قهرماني تيم ملي ايران خاتمه يافت. در اين رقابت ها که به مدت سه روز در شهر بنارس هند جريان داشت، تيم 9 نفره ايران با دو مدال طلا،‌چهار نقره، يک برنز و يک مقام پنجمي به کار خود پايان داد. بدين ترتيب تيم ملي ايران با کسب 100 امتياز بالاتر از امارات و هند ايستاد. امارات در مجموع 94 امتياز گرفت و تيم ميزبان با 84 امتياز در ...

بشير آنلاين: دومین دوره مسابقات پرورش اندام قهرمانی جهان (WBPF) با قهرمانی تیم ملی ایران خاتمه یافت. در این رقابت ها که به مدت سه روز در شهر بنارس هند جریان داشت، تیم 9 نفره ایران با دو مدال طلا،‌چهار نقره، یک برنز و یک مقام پنجمی به کار خود پایان داد. بدین ترتیب تیم ملی ایران با کسب 100 امتیاز بالاتر از امارات و هند ایستاد. امارات در مجموع 94 امتیاز گرفت و تیم میزبان با 84 امتیاز در مقام سوم ایستاد.

قبل از اینکه شبه گزارشی از این مسابقات بخوانید،‌باید بگوییم که شیوه اطلاع رسانی برگزار کنندگان این مسابقه بسیار بسیار ضعیف بود و در تمام دو روز برگزاری مسابقه و همچنین روز دوشنبه،‌هیچ کدام از سایت های ورزشی هند گزارش کاملی از این رقابت ها درج نکردند. تنها یکی از روزنامه های هندی در خبری کوتاه با ذکر اسامی ملی پوشان این کشور، نوشته بود هند در طول 24 سال گذشته در هیچ مسابقه بین المللی به مدال طلا دست نیافته بود! این هم از ثمرات میزبانی و پیوستن به WBPF است که هند در آسیا هم یک کشور درجه سه محسوب می شود، در رده بندی تیمی به مقام سوم می رسد.

سایت WBPF هم فقط روز شنبه یک عکس از میتینگ ابتدایی مسابقات گذاشت و تا 72 ساعت بعد هم این سایت به روز نشد تا نتایج و گزارشی از آن داشته باشد. در عوض مسائل مهمی مثل عروسی پسر محمد عبدالرحیم، رئیس سابق فدراسیون بحرین در این سایت منعکس شده است!

درباره سفر تیم ملی به این رقابت ها نیز گفتنی هایی وجود دارد. مثلاً‌قرار بود تیم ملی عصر چهارشنبه به سوی هندوستان پرواز کند اما اعزام تیم ملی به صبح پنجشنبه موکول شد. در آنجا هم گویا پرواز داخلی در کار نبوده و ملی پوشان هشت ساعت سوار اتوبوس شده اند تا در آخرین لحظات به وزن کشی برسند. به همین خاطر ملی پوشان فرصتی برای رسیدن سر وزن نداشتند و به همین خاطر علی رستمی که قرار بود در وزن 70 کیلو روی صحنه برود،‌در یک وزن بالاتر مسابقه داد. احمد پایدار هم نتوانست به سر وزن برسد و در 80 کیلو رقیب محرم پناهی شد.

بزرگترین لطمه را رضا باقرزاده نماینده 90 کیلوی ایران دید که به خاطر اضافه وزن مختصر مجبور شد به وزن 100 کیلو برود. باقرزاده که سال پیش قهرمان این رقابت ها شده بود،‌در وزن 100 کیلو نتوانست به فینال راه یابد. نکته عجیب در این مسابقه، حضور سه نماینده از ایران در وزن 100 کیلو بود. درحالی که در همه مسابقات هیچ کشوری نمی تواند در یک وزن بیش از دو نفر داشته باشد. ابوالفضل ربی هم که قرار بود با توجه به وضعیت حریفان به 90 کیلو برود، ناچار شد در همان وزن 100 کیلو روی صحنه برود.

درباره کیفیت فنی این مسابقات تا وقتی عکس، فیلم و نتایج کامل آن را نداشته باشیم،‌نمی توانیم به درستی اظهار نظر کنیم اما آنچه که از مختصر اطلاعاتی که به دست آورده ایم، می توان اینطور نتیجه گیری کرد که کیفیت این مسابقات نسبت به سال گذشته نزول داشته است. ضمن اینکه غیبت عراق که به فدراسیون بین المللی پرورش اندام پیوسته است نیز در افت کیفی این مسابقات بی تاثیر نبوده است.

×××

در وزن 70 کیلو یوسف کریمی نماینده پرامید ایران بار دیگر در سد عبدالصمد سازلی باقی ماند و به مدال نقره قناعت کرد. این چهارمین مدال نقره پیاپی یوسف کریمی است و جالب اینکه هربار هم عبدالصمد بوده که طلا را به چنگ آورده است. اگر مسابقات آسیایی تهران را معیار قرار دهیم،‌ یوسف می توانست در تهران مدال طلا بگیرد اما فعلاً‌داوران این نابغه اهل مالزی را به یوسف ترجیح می دهند. در این دسته بدنسازانی از امارات،‌تایلند و اندونزی سوم تا پنجم شدند.

در وزن 75 کیلو هم علی رستمی در اولین تجربه بین المللی خود پس از بابی سینگ از هند به مدال نقره رسید. رستمی که یکی از پدیده های مسابقات انتخابی بروجرد محسوب می شد،‌اگر همان آمادگی تهران را در هند بروز می داد،‌قاعدتاً‌نباید به بابی سینگ می باخت. بدنسازانی از امارات،‌تایلند و اندونزی در این دسته به مقام سوم تا پنجم دست یافتند.

در وزن 80 کیلو رقابت برای مدال طلا بین دو بدنساز ایرانی جریان داشت که در نهایت محرم پناهی موفق شد عنوان قهرمانی این مسابقات را به نام خود ثبت کند. محرم در دو سال گذشته کارنامه ای درخشان داشته و آنقدر آماده است که در مسابقات معتبرتر هم همین نتایج را تکرار می کند. احمد پایدار دیگر بدنساز موفق امسال ایران در وزن جدید به مدال نقره رسید و بدنسازی از نیوزلند به مدال برنز رسید. نمایندگان امارات و تایلند نیز در جایگاه های بعدی ایستادند.

در وزن 85 کیلو،‌عباس عاقلی که در مسابقات آسیایی به مدال طلا رسیده بود، این بار هم بر سکوی نخست ایستاد و بدنسازانی از امارات، کره جنوبی،‌هند و مالزی در رتبه های بعدی قرار گرفتند. در دسته 90 کیلو هم که نمایندگان ایران به سر وزن نرسیدند،‌بدنسازی از هند قهرمان شد!‌دو مدال دیگر این وزن به بدنسازان اماراتی رسید.

در دسته 100 کیلو هم نماینده ای از اوکراین به مدال طلا رسید و علیرضا اسداللهی در جای دوم ایستاد. این چهارمین نقره پیاپی اسداللهی در دو سال اخیر است.  در این وزن ابوالفضل ربی دررقابت با بدنسازانی از اوکراین و امارات به مقام پنجم رسید.

در دسته سنگین وزن هم دانی توث از مجارستان به مقام قهرمانی رسید و ایمان رحیم پور پس از نماینده ای از کشور اوکراین به مدال برنز رسید. رحیم پور برای نخستین بار یک مسابقه برون مرزی را تجربه می کرد.

درباره این مسابقات حرف های دیگری نیز داریم که آن را به شماره آینده موکول می کنیم.

خواندن 1463935 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.