iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

یکشنبه, 15 دی 1392 13:48

گفت‌وگو با سهراب سرابي

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 

بشیر آنلاین : گفت‌وگو با سهراب سرابي
سهراب سرابي قرار بود يكي از كانديداهاي انتخابات رياست فدراسيون باشد اما گويا تبصره‌اي كه بازنشستگان را از رياست منع مي‌كند، مانع از آن شد كه اين چهره پيشكسوت بتواند در انتخابات شركت كند. البته سرابي مي‌گويد كه در حال حاضر 11 رئيس فدراسيون، بازنشسته هستند و اين قانون گاهي اجرا مي‌شود و گاهي نمي‌شود. سرابي در مسابقات ساري نيز حضور داشت و از حرف‌هايش مي‌شود اينطور برداشت كرد كه از سطح كيفي مسابقات قهرماني باشگاه‌هاي كشوراسفند 89 چندان راضي نيست.

سهراب سرابي قرار بود يكي از كانديداهاي انتخابات رياست فدراسيون باشد اما گويا تبصره‌اي كه بازنشستگان را از رياست منع مي‌كند، مانع از آن شد كه اين چهره پيشكسوت بتواند در انتخابات شركت كند. البته سرابي مي‌گويد كه در حال حاضر 11 رئيس فدراسيون، بازنشسته هستند و اين قانون گاهي اجرا مي‌شود و گاهي نمي‌شود. سرابي در مسابقات ساري نيز حضور داشت و از حرف‌هايش مي‌شود اينطور برداشت كرد كه از سطح كيفي مسابقات قهرماني باشگاه‌هاي كشوراسفند 89 چندان راضي نيست. حرف‌هاي او را با حذف سوالات در ادامه مي‌خوانيد.

* در بادي‌كلاسيك، آنطور كه بايد انتظاراتم برآورده نشد. به طور كلي به لحاظ كيفي، سطح مسابقات كمي افت داشت.

* در پرورش اندام، دراوزان 70 تا 85 رقابت خوبي ديديم ولي در بقيه اوزان، به خصوص سبك وزن‌ها، چهره شاخصي نداشتيم. در ميان سنگين وزن‌ها هم، مهدي سبزواري با آمادگي هفتاد درصد آمده بود، چرا كه براي تيم ملي برنامه دارد و نمي‌خواستيم روي آن فشار مضاعفي بياوريم.

* در تشكيلات WBPF مسابقات جهاني‌اش، تكرار همان مسابقه آسيايي است و حتي از ميان كشورهاي آسيايي هم نصف قدرت‌ها در مسابقات اين تشكيلات غيبت دارند. سطح كيفي ضعيف مسابقات WBPF باعث مي‌شود كه بچه‌هاي ما تحليل بروند. ما استعداد زياد داريم، آن‌ها در هر مسابقه‌اي مي‌توانند موفق شوند ولي اگر بخواهيم از مسابقات سطح اول فاصله بگيريم، نزول خواهيم كرد.

* به عنوان كسي كه دلسوز اين ورزش است مي‌گويم تا دير نشده بايد كاري كنيم كه هم در مسابقات IFBB شركت كنيم و هم در WBPF. همه مي‌دانند كه اعتبار اين دو فدراسيون با هم متفاوت است و بچه‌هاي ملي‌پوش هم ناچار هستند كه از تصميم فدراسيون تبعيت كنند. ما مي‌توانيم با رايزني، در هر دو حضور داشته باشيم و تيم قوي را به IFBB بفرستيم، نفرات ضعيف‌تر را به مسابقه ديگر.

خواندن 118995 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.