iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

یکشنبه, 15 دی 1392 13:45

گفت‌وگو با حمزه هوشمند

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

 

بشیر آنلاین : گفت‌وگو با حمزه هوشمند
حمزه هوشمند يكي از مردان كميته فني بود كه در مسابقات پرورش اندام قهرماني باشگاه‌هاي كشوراسفند 89 حضور داشت. او سطح كيفي مسابقات ساري را رضايت بخش توصيف كرده و معتقد است در سال آينده هم صاحب يك تيم ملي قوي خواهيم بود. گزيده‌اي از حرف‌هاي مدير تيم‌هاي ملي را در ادامه مي‌خوانيد.

حمزه هوشمند يكي از مردان كميته فني بود كه در مسابقات پرورش اندام قهرماني باشگاه‌هاي كشوراسفند 89 حضور داشت. او سطح كيفي مسابقات ساري را رضايت بخش توصيف كرده و معتقد است در سال آينده هم صاحب يك تيم ملي قوي خواهيم بود. گزيده‌اي از حرف‌هاي مدير تيم‌هاي ملي را در ادامه مي‌خوانيد.

* در بادي‌كلاسيك، پيشرفت ورزشكاران بسيار چشمگير بود و برخلاف دوره‌هاي گذشته كه فقط تعداد شركت‌كنندگان مطلوب بود، در اين دوره وضعيت فني آن‌ها نيز جالب توجه بود. در تمام گروه‌هاي قدي، چهره‌هاي مستعدي ديديم كه مي‌توانند در آينده به تيم ملي كمك كنند.

* در اوزان پايين پرورش اندام، تقريباً هيچ ورزشكاري نبود كه بتوانيم روي آن‌ها حساب ويژه‌اي باز كنيم. ما سال گذشته هم فقط احسان خواجوي و مهدي حيدري را داشتيم و اگر اين دو نفر بخواهند سال آينده را استراحت كنند، ما در اوزان 55 تا 65 كيلو همچنان با مشكل مواجه هستيم. اميدوارم در مسابقات انتخابي تيم ملي، مهره‌هاي قابل اتكايي براي اين اوزان پيدا كنيم.

* در اوزان بالاتر پرورش اندام، شاهد رقابت نزديك و فشرده‌اي بوديم و به همين خاطر در برخي اوزان، علاوه بر نفرات اول تا سوم، نفرات چهارم و پنجم هم به جلسه بازبيني دعوت شدند تا شرايط آن‌ها را بررسي كنيم.

* با توجه به اينكه بعضي از قهرمانان نامدار ما قصد دارند سال آينده را استراحت كنند، جواناني كه به اردو دعوت مي‌شوند بايد به اين نكته توجه كنند كه با سلامت وارد اردو شوند و از بابت آزمايش دوپينگ مشكلي نداشته باشيم.

* وظيفه خودم مي‌دانم از مسئولان محلي و پيشكسوتان مازندران كه صادقانه كار مي‌كردند، تشكر كنم. همچنين از مربياني كه با وجود اعتراضي كه به مقام ورزشكارانشان داشتند، به همه درس اخلاق دادند و كوچك ترين تنشي ايجاد نكردند.

خواندن 211526 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.