iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

یکشنبه, 15 دی 1392 13:42

تحریم فداراسیون بدن سازی و بادی کلاسیک ایران

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

خبر برگرفته از باشگاه خبر نگاران جوان  در خصوص اعزام تیم بادی کلاسیک فدراسیون تحریم شده پرورش اندام بنا به دعوت  یک باشگاه در اتریش که در ایران این مسابقه تحت عنوان مسابقه قهرمانی اروپا از شورای برونمرزی سازمان مجوز اعزام گرفته

1390/02/04 14:44

درگيري هاي پرورش اندام پاياني ندارد؛ نماينده رسمي فدراسيون جهاني پرورش اندام و بدنسازي:

رقابت هاي بادي كلاسيك اتريش مورد تاييد فدراسيون جهاني نيست

نايب رئيس فدراسيون پرورش اندام و بدنسازي با دعوت رسمي فدراسيون اتريش در اين مسابقات حضور مي يابد.

پس از اعتراضات ماه هاي گذشته برخي از مخالفان و موافقان در خصوص رقابت هاي پرورش اندام و بدنسازي اين بار مسابقات بادي كلاسيك اتريش مورد انتقاد قرار دادند در اين خصوص به بيان نظرات مخالفان و موافقان اين رقابت هاي مي پردازيم.

اميد اميري تنها نماينده رسمي فدراسيون جهاني پرورش اندام ifbb در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: در مسابقات قاره اي بايد نظارت و تاييد رسمي فدراسيون قاره اي و در نهايت فدراسيون جهاني اين رشته وجود داشته باشد بنابراين هر مسابقه تاييد شده از سوي فدراسيون رشته هاي مختلف در يك تقويم ورزشي وجود دارد.

وي در ادامه افزود: متاسفانه با مراجعه به تقويم ورزشي فدراسيون جهاني پرورش اندام و بدنسازي ifbb هيچ نشانه اي از تاييد مسابقه اي كه قرار است فدراسيون عده ايي از ورزشكاران را به آن اعزام كند وجود ندارد از اين جهت مي توان گفت مسابقه بادي كلاسيك اتريش مود تاييد فدراسيون جهاني نيست و تنها به دعوت يكي از باشگاه هاي كشور اتريش صورت گرفته است همچنين اين رقابت ها با همكاري فدراسيون پرورش اندام و فدراسيون جعلي wpbsf انجام خواهد شد.

اميري خاطر نشان كرد: به علت تعليق به وجود آمده در وضعيت فدراسيون پرورش اندام و بدنسازي كشورمان از سوي فدراسيون جهاني فدراسيون اين رشته در كشورمان نمي تواند در هيچ يك از عرصه هاي جهاني حضور يابد مگر آنكه با نماينده رسمي فدراسيون جهاني هماهنگي شود و من به مدت 4 سال عهده دار اين مسوليت هستيم.

وي در ادامه افزود: تا به حال در جهت رفع تعليق فدراسيون پرورش اندام بارها با فدراسيون جهاني ifbb نامه نگاري شده است كه همه آنها به من كه نماينده رسمي فدراسيون جهاني در ايران هستم دعوت داده شده است.

اما حسن افضلي نايب رئيس فدراسيون پرورش اندام و بدنسازي اظهار داشت: تيم ملي كشورمان 31 ارديبهشت همزمان با برگزاري رقابت هاي اتريش در اين كشور حضور مي يابد.

وي در خصوص انتقادات صورت گرفته به اين رقابت ها اظهار داشت: تمامي عرصه هاي جهاني كه كشورمان حضور مي يابد با راي شوراي برون مرزي است و اگر تورنمت يا رقابت هاي مذكور اعتبار نداشته باشد شوراي برون مرزي اجازه حضور در اين مسابقات را نمي دهد.

افضلي در پايان خاطر نشان كرد: ما در رقابت هاي مذكور كه به دعوت رسمي فدراسيون اتريش بوده حضور مي يابيم اين مسابقات زير نظر فدراسيون جهاني wpbsf برگزار مي شود./گ

خواندن 134317 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.