iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

یکشنبه, 15 دی 1392 13:41

در پي ادعاي عجيب نايب رئيس فدراسيون پرورش اندام

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

در پي ادعاي عجيب نايب رئيس فدراسيون پرورش اندام؛

نماينده رسمي فدراسيون جهاني (IFBB):با قبول چنين ادعايي،قهرمانان گذشته همگي مشكل اخلاقي داشتند

درپي حضور نيافتن فدراسيون پرورش اندام و بدنسازي در مسابقات جهاني،نايب رئيس اين فدراسيون،مشكلات اخلاقي فدراسيون جهاني را دليل اين غيبت اعلام كرد،اين درحالي است كه به گمان برخي از كارشناسان و مسئولان،دليل ديگري وجود دارد.

حسن افضلي،نايب رئيس فدراسيون پرورش اندام و بدنسازي درگفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران اظهار داشت:فدراسيون پرورش اندام تابع اوامر مسئولان سازمان تربيت بدني است و طي نامه ايي كه از دبير كميته ملي المپيك به فدراسيون پرورش اندام داده شده،ما فقط موظف هستيم در مسابقات wpbsf حضور يابيم.

وي درادامه درخصوص علت اين مسئله تصريح كرد:مسابقات فدراسيون جهاني Ifbb از لحاظ اخلاقي با موازين شرعي و عرفي كشورمان در تضاد است،به همين دليل از طرف ما،فدراسيون جهاني مورد تحريم قرار گرفته است.

همجنين؛دراين خصوص "اميد اميري" تنها نماينده رسمي فدراسيون جهاني پرورش اندام Ifbb)   گفت:فدراسيون پرورش اندام و بدنسازي از سال 2009 به علت تخلفاتي كه داشته؛ از جمله عدم ارائه گزارش دوپينگ توسط يكي از اعضاي كميته فني از سوي فدراسيون جهاني اين رشته تعليق شده و اين تعليق همچنان ادامه دارد.به دنبال اين تعليق،فدراسيون پرورش اندام كشورمان با همكاري چند كشور از جمله افغانستان، امارات و ازبكستان اقدام به تأسيس فدراسيون (wpbsf) كرد.حال در سايه چنين فدراسيوني است كه درمسابقات حضور مي يابد.

وي پيرامون حضور درمسابقات wpbsf گفت:تعليق صورت گرفته،باعث شده است كه افشارزاده دبيركل كميته ملي المپيك،مجبور به اجازه حضور در مسابقات wpbsf شد.هم اكنون اين مسئله تنها علت غيبت ايران در مسابقات جهاني IFbb است،پس دليل ديگري وجود ندارد.

اميري تصريح كرد:تابه حال فدراسيون پرورش اندام مكاتبات زيادي را با فدراسيون جهاني Ifbb مبني بر رفع تعليق صورت گرفته انجام داده كه اين مكاتبات به من كه نماينده رسمي ifbb فدراسيون جهاني در ايران هستم،عودت داده شده است كه درصورت لزوم دراختيار جرايد قرار مي دهم.
نماينده رسمي فدراسيون جهاني پرورش اندام و بدنسازي درمورد غيراخلاقي بودن فدراسيون IFbb خاطرنشان كرد:اگر چنين مسئله ايي صحت داشته باشد؛بايد فاتحه تمام ورزشكاراني كه در طول 63 سال در مسابقات جهاني IFbb شركت كرده اند را خواند؛زيرا همه اين افراد مشكل اخلاقي دارند!.مطرح كردن اين قبيل مسائل دور از عقل است و اعلام آن از طرف نايب رئيس فدراسيون پرورش اندام و بدنسازي كشورمان،براي سرپوش گذاشتن بر تخلفات خود است.

خواندن 26721 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.