iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

یکشنبه, 15 دی 1392 13:38

رأي داوران بي‌نقص بود

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

رأي داوران بي‌نقص بود

هفته گذشته در مطلبي به تفاوت آراي داوران در گروه بادي‌کلاسيک و وزن 75 کيلو اشاره کرديم. رضا زيودار ملي‌پوش بادي‌کلاسيک که در اراک هم در سالن حاضر بود، پاسخي به اين ابهام داده که متن آن را در ادامه مي‌خوانيد.

در مورد سؤال هفتة گذشته که آیا رأی داوران درست بود یا نه؟!، باید بگویم: بله، رأی داوران مسابقات انتخابی تیم ملی اراک بی‌نقص بود، در مورد بادی‌کلاسیک دسته قدی 180 سانت باید بگویم که نفر اول، ولی فرخی از کات و رنگ خوبی بهره برد، مخصوصاً در ناحیة کات نشیمن‌گاه و پشت پا از نفر دوم حسن صالحی که کاملاً بدن کلاسیکی را دارا بود جلو افتاد و صالحی به علت آبدار بودن پشت پا نتیجة را به فرخی واگذار کرد، اگر صالحی با بدن استان تهران و کشوری رشت سال 89 می‌آمد می‌توانست نتیجه بهتری بگیرد. و اما یوسف حیدری قهرمان چند دوره بادی‌کلاسیک چرا سوم شد؟ اول اینکه جای تعجب دارد حیدری یک حرفه‌ای است چرا از رنگ خوبی بهره نبرد، دوم حیدری آبدارتر از صالحی بود و سوم اینکه بادی‌بیلدینگی به چشم می‌آمد، نه بادی‌کلاسیکی. لازم به ذکر است که علی‌اصغر زر از قهرمانان بادی‌کلاسیک کشور از این مسابقه جا ماند، موقعی وارد سالن شد که دسته بعدی بالای سکو بود که اگر زر جا نمی‌ماند رقابت جذاب‌تری را شاهد می‌شدیم و امکان داشت نتایج این وزن تغییر کند.

و اما بعدازظهر همان روز رأی داوران در پرورش‌اندام، باز هم کاملاً درست بود و هیچ اتفاق یا معجزه‌ای در بدن این دو ورزشکار ظرف 3 ساعت رخ نداد، یوسف حیدری بادی‌بیلدینگی بود به راحتی توانست فرخی و نفر سوم را پشت سر بگذارد و اگر رنگ خوب و انگیزه بالایی داشت، می‌توانست اول باشد. او چون در صبح و در مسابقه بادی‌کلاسیک مقام درخور توجهی به دست نیاورده بود، بی‌انگیزه به نظر می‌رسید. شما اگر عکس‌های هفته گذشته را نگاه کنید از نمای جلو و در ناحیه سرشانه، بازو، سینه، تفاوت پر بودن حیدری و فرخی را متوجه می‌شوید که یک پرورش‌اندام‌کار باید دارای چه مقدار سایز باشد، و مطمئن باشید اگر حسن صالحی که با حیدری و فرخی صبح مسابقه آماده بود در پرورش‌اندام شرکت می کرد به سایز حیدری می‌باخت.

در بادی‌کلاسیک 4 فاکتور را باید دارا بود:

1ـ میزان کردن قد با وزن.

2ـ خوش‌استیل بودن.

3ـ تقارن عضلات.

4ـ کات‌های عمقی.

بادی‌کلاسیک یعنی زیبایی اندام، بادی‌بیلدینگ یعنی پرورش‌اندام، مثل کشتی فرنگی و آزاد هر کدام زیبایی خود را داراست ولی یک بادی‌کلاسیک کار می‌تواند در شرایطی یک پرورش‌اندام کار را شکست دهد. همانطور که در مسابقات حرفه‌ای، بدنسازی مثل مارکوس رول که حجم فوق‌العاده‌ای دارد، در رقابت با حریفان بسیار سبک‌تر از خود شکست می‌خورد.

خواندن 1297751 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.