iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

یکشنبه, 15 دی 1392 13:38

گزارش اولين جلسه بازبيني اردونشينان تيم‌هاي ملي بادي كلاسيك و پرورش اندام

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

گزارش اولين جلسه بازبيني اردونشينان تيم‌هاي ملي بادي كلاسيك و پرورش اندام1390

بشيرآنلاين:اولين جلسه رسمي بازبيني نفرات دعوت شده به اردوي تيم ملي، صبح دوشنبه در آكادمي زيتون برگزار شد. در اين جلسه كه با حضور 7 نفر از اعضاي كميته فني، نايب رئيس فدراسيون و جمعي از ملي پوشان سال‌هاي گذشته همراه بود.

قرار شد پس از اين جلسه، آراي كميته فني جمع شود و نفرات باقي مانده در اردوي تيم ملي طي يكي دو روز آينده اعلام شود.

خوشامد گويي مسئولان

ابتدا احمد بلاسي، دبير فدراسيون ضمن تبريك به مناسبت سالروز آزادسازي خرمشهر، به حاضران خوشامد گفت. پس از آن، سيدحسن افضلي صحبت‌هاي خود را با آرزوي سلامت براي پيشكسوت پرورش اندام، محمدعلي عبداللهي آغاز كرد و گفت: بايد تشكر ويژه‌اي از كميته فني داشته باشم. به لحاظ فني به اين كميته اعتقاد دارم و درباره خط خوردن يا باقي ماندن نفرات دعوت شده، هر تصميمي كه آن ها بگيرند، تاييد مي كنم. نايب رئيس فدراسيون همچنين به ورزشكاران درباره آزمايش دوپينگ هشدار داد.

درخواست كميته فني از افضلي

هنگامي كه حرف هاي افضلي به پايان رسيد، حمزه هوشمند به نمايندگي از ملي پوشاني كه خواهان حضور در مسابقاتIFBBهستند، از نايب رئيس فدراسيون خواست كه زمينه حضور بدنسازان ايراني در اين مسابقات را فراهم كند. افضلي در پاسخ گفت: همانطور كه خودتان هم در اين جلسات بوديد، ما تا به حال چند جلسه در اين خصوص در فدراسيون داشته‌ايم. اين را هم در نظر داشته باشيد كه IFBBقوانين درست و حسابي ندارد و اگر قانون بر اين فدراسيون حاكم بود، اجازه نمي دادند ورزشكاراني كه به خاطر آزمايش دوپينگ محروم مادام العمر هستند، شركت كنند. از سوي ديگر شوراي المپيك آسيا، همين فدراسيون ABBF را تاييد كرده و ما هم به تنهايي نمي توانيم تصميم گيري كنيم. دراينكه يك فدراسيون در چه مسابقه‌اي شركت كند، نظر سازمان تربيت بدني و كميته ملي المپيك هم بايد لحاظ شود. با اين حال در صدد هستيم كه شرايطي فراهم كنيم تا تيم ملي ايران در هر دو مسابقه شركت كند.

كامران عليشاهي به عنوان دبير كميته فني آخرين نفري بود كه براي ملي پوشان صحبت كرد و پس از آن، بازبيني نفرات دعوت شده به اردو آغاز شد. لازم به ذكر است، در اين مرحله، مدال آوران سال گذشته با اينكه در آكادمي زيتون حضور داشتند اما اين دوره بازبيني معاف بودند.

بازبيني گروه بادي كلاسيك

دسته 170- سانت بادي كلاسيك، اولين گروهي بودند كه توسط كميته فني فراخوانده شدند. در اين دسته يارعلي از مسابقات ساري و سليماني، قربانعلي زاده و مرادي نژاد از مسابقات اراك به اردو دعوت شده بودند. در ميان اين چهار نفر، يارعلي با رنگ خوب و آمادگي نزديك به مسابقه به اردو آمده بود و پس از يك دور فيگور اجباري، به نظر مي‌رسيد كه انتخاب اول كميته فني است. در مرحله بعدي محسن سليماني، محمد قربانعلي زاده و مرادي نژاد بار ديگر مقايسه شدند.

در دسته 180- سانت هم 5 نفر به اردو آمده بودند. مهدي ذات پرور، ولي فرخي، علي اصغر زر، مجتبي صوفي وند و حسن صالحي، ابتدا به صورت گروهي با هم مقايسه شدند و پس از آن، ذات پرور و صالحي از اين جمع خارج شدند تا مقايسه مجددي ميان نفرات باقي مانده صورت بگيرد.

گفتني است در دسته 160- و 180- هيچ ورزشكاري حضور نداشت و بدين ترتيب جلسه بازبيني بادي كلاسيك كاران به پايان رسيد.

بازبيني گروه پرورش اندام

در دسته 60 كيلوي پرورش اندام، فقط اسماعيل زارع حاضر بود كه در انتخابي تيم ملي هم در اين وزن اول شده بود. او در حالي به اردو آمده بود كه اندكي اضافه وزن داشت و همين امر باعث نارضايتي اعضاي كميته فني شده بود. در دسته 65 كيلو هم هيچ بدنسازي وجود نداشت اما كميته فني محسن سليماني، نفر اول بادي كلاسيك را در اين وزن پرورش اندام، مورد بازبيني قرار داد.

در 70 كيلو مصطفي گودرزي و احسان احمدي فراخوانده شدند و با هفت فيگور اجباري با يكديگر مقايسه شدند. در دسته 75 علي شيرواني و محمد ماهيني از انتخابي اراك به همراه هادي چوپان كه از «ساري89» به اردو آمده بود در حالي جلو آمدند كه هر سه نفر، آماده و نزديك به وزن مسابقه بودند.

در وزن 80 كيلو، بهنام مظفري تنها بدنساز دعوت شده بود كه اضافه وزن او باعث اعتراض اعضاي كميته فني شد. در پايان نمايش مظفري، كميته فني به او توصيه كرد كه در جلسه بعدي با آمادگي بيشتري به اردو بيايد.

در وزن بعدي، مهدي پيرسرانديپ، محمدرضا پورصالح، ميثم كشوري و بابك اكبرنيا فراخوانده شدند كه از ميان آن‌ها پورصالح و اكبرنيا، اضافه وزن كمتري داشتند. البته هرچهار نفر شرايط نسبتاً خوبي داشتند و به نظر مي‌رسد رقابت براي ملي پوش شدن در اين وزن، با حضور محرم پناهي ديدني تر هم باشد.

در وزن 90 كيلو، عليرضا سرلك و هادي افشار در حالي به اردو آمده بودند كه هر دو اضافه وزن ناچيزي داشتند و در شرايط نزديك به مسابقه بودند.

اما در 100 كيلو چهار نفر روي صحنه آمدند؛ حسن خسروي، علي ايماني، شهروز مهربان و مهدي علوي. از اين جمع مهربان حدود 95 كيلو بود، علوي 97 و خسروي 101 كيلو، علي ايماني هم 105 كيلو وزن داشت. سه نفر ابتدايي اين ليست از انتخابي اراك به تيم ملي آمده بودند و علوي هم يكي از نفرات منتخب مسابقات ساري بود كه رقابت خوبي با هم داشتند.

در دسته سنگين وزن هم ابوالفضل نويدي و شاهرخ قاسمپور به اردو آمده بودند كه با مقايسه اين دو نفر، اولين جلسه بازبيني خاتمه يافت.

پس از پايان جلسه بازبيني، اعضاي كميته فني با مدال آوران سال گذشته جلسه‌اي خصوصي برگزار كردند كه بحث اصلي آن، حضور يا عدم حضور بدنسازان ايراني در مسابقات IFBBبود. از آنجا كه قرار بود محتواي اين جلسه رسانه‌اي نشود، ما هم از ذكر جزئيات و حرف‌هاي رد و بدل شده چيزي نمي‌نويسيم.


خواندن 191108 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.