iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

یکشنبه, 15 دی 1392 13:37

ادغام دو گروه، مخالف قوانين است

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

نويسنده: امير بيات در دسته 170ـ سانت بادي‌کلاسيک، هفت نفر روي صحنه آمدند که در ميان آنها محسن سليماني با استيل مناسب و رنگ خوبي که زده بود، از ديگران پيش افتاد و به مقام قهرماني رسيد. در اين دسته، محمد قربانعلي‌زاده که براي اين رشته از فيزيک خوبي برخوردار است،

به طور صددرصد آماده نبود و با توجه به مسابقه خوبی که در سال‌های گذشته دارد، می‌تواند با آمادگی بیشتری در اردو حضور یابد.

در گروه قدی 180ـ سانت که با حضور 13 ورزشکار برگزار شد، هیچ یک از شرکت‌کنندگان استانداردهای مایو را رعایت نکرده بودند که می‌بایست در مسابقات آتی، به ورزشکاران این رشته تذکر داده شود. در این دسته، اغلب شرکت‌کنندگان به لحاظ فنی به هم نزدیک بودند و این فاصله نزدیک، کار داوران را برای شناسایی نفرات برتر، سخت می‌کرد.

اولین رقابت در گروه 180ـ سانتی‌ها میان حسن صالحی و یوسف حیدری شکل گرفت و پس از ارزیابی داوران، این دو نفر به همراه صوفی‌وند، فرخی و آقابابایی به مرحله بعدی راه یافتند. در این میان، حیدری آمادگی بسیار خوبی داشت و البته فیزیک او به رشته پرورش‌اندام نزدیک‌تر بود. حسن صالحی هم استیل کاملاً مناسبی برای بادی‌کلاسیک دارد، ولی برای اینکه در مسابقات بین‌المللی بتواند مدال‌آور باشد، باید پخته‌تر شود. ولی فرخی هم که به مقام قهرمانی رسید، اگرچه دارای پاهای بلندتری نسبت به بالاتنه بود ولی در نهایت با رأی داوران بالاتر از دو حریف دیگر قرار گرفت.

در دسته 180+ سانت هم که فقط دو نفر حضور داشتند، هیچ کدام آمادگی مناسبی برای یک مسابقه در سطح انتخابی تیم ملی نداشتند و در مسابقات آتی باید با فرم متفاوتی روی صحنه بیایند.

نکته‌ای که باید در اینجا اشاره کنم، تصمیمی بود که برگزارکنندگان مسابقه، درخصوص ادغام دو گروه قدی 160ـ و 170ـ سانت گرفتند و به دلیل اینکه فقط یک نفر در 160ـ حضور داشت، این دو گروه را در هم ادغام کردند. براساس قوانین رقابت‌های بین‌المللی، اگر در یک دسته، حتی یک شرکت‌کننده حضور داشته باشد، باید مسابقه با حضور همان یک نفر برگزار شود و در رشته‌ای مثل بادی‌کلاسیک، مقایسه دو ورزشکاری که بیش از 10 سانت با هم اختلاف قد دارند، کار اصولی نیست

خواندن 341001 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.