iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

یکشنبه, 15 دی 1392 13:35

عراق شگفتی‌ساز مسابقات پرورش اندام کشورهای عربی

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

عراق شگفتی‌ساز مسابقات پرورش اندام کشورهای عربی

بشير آنلاين: مسابقات پرورش اندام کشورهای عربی به میزبانی اردن برگزار شد. در این رقابت‌ها که با حضور 17 کشور عربی همراه بود، تیم عراق شگفتی ساز شد و علاوه بر قهرمانی در رده جوانان، در رده بزرگسالان هم به مقام نایب قهرمانی تیمی رسید...

در این دوره، مسابقات جوانان در دو وزن 75 و 75+ انجام شد که هر دو طلا به عراق رسید. تیم‌های مصر و عربستان سعودی نیز هرکدام با یک نقره و یک برنز در جایگاه بعدی قرار گرفتند.

اما در رده بزرگسالان، تیم مصر درحالی که به چهره‌های سرشناس خود استراحت داده بود، به مقام قهرمانی رسید و عراق و عربستان به ترتیب دوم و سوم شدند. سوریه، بحرین، لیبی و اردن دیگر کشورهایی بودند که در سطح بزرگسالان موفق به کسب مدال شدند.

ریاست اتحادیه پرورش اندام کشورهای عربی به عهده دکتر عادل فهیم است. عادل فهیم که سکان هدایت فدراسیون پرورش اندام مصر را در دست دارد، یکی از متحدان نزدیک فدراسیون جهانی IFBB است و در مراسم افتتاحیه این مسابقات نیز رافائل سانتونخا به عنوان یکی از میهمانان ویژه حضور داشت.

خواندن 170940 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.