iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

یکشنبه, 15 دی 1392 13:34

پاتایا در تسخیر عضلات پارسی

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

پاتایا در تسخیر عضلات پارسی

بشير آنلاين: تیم ملی ایران به مقام قهرمانی چهل و سومین دوره مسابقات پرورش‌اندام قهرمانی آسیا دست یافت. در این رقابت‌ها تیم ملی که در قالب دو تیم A و B و با 17 بدنساز به پاتایا اعزام شده بود، در رده سنی بزرگسالان با اقتدار قهرمان شد و تیم‌های امارات و تایلند در مکان دوم و سوم ایستادند...

اولین مدال 55 کیلو

در دسته 55 کیلو احسان خواجوی در اولین تجربه آسیایی خود صاحب مدال نقره شد تا اولین مدال آسیایی تاریخ ایران در وزن 55 کیلو ثبت شود. در این دسته «فام وان مچ» قهرمان سال 2001 جهان، دوازدهمین مدال آسیایی خود را کسب کرد. او پیش از این 4 طلا، 6 نقره و یک برنز داشت. نفر سوم این وزن «جیرافان پونگ کام» از کشور میزبان بود که سال گذشته نایب قهرمان آسیا شده بود.

غیبت در دو وزن

در وزن 60 کیلو «راشد محمد» از امارات اول شد، «علی کمیل» عمانی نقره گرفت و «لی بو» از چین صاحب نشان برنز شد. در وزن 65 نیز «انگوین وان‌لام» ویتنامی و دارنده 2 نقره آسیا قهرمان شد. «سوم خیت» تایلندی که در پیشکسوتان طلا را به محمد نصیری واگذار کرده بود، بر سکوی دوم ایستاد و «علی ناصر» از عمان برنز گرفت. تیم ملی ایران در این دو وزن نماینده‌ای نداشت.

یوسف؛ شایسته بدشانس

در وزن 70 کیلو یوسف کریمی بدشانس بود که به «عبدالصمد سازلی» برخورد کرد. سازلی که 7 مدال رنگارنگ جهانی در کارنامه دارد، در پاتایا چهاردهمین مدال آسیایی خود را صید کرد. پس از او، یوسف کریمی با تجربه به مدال نقره رسید و «سوبیت» تایلندی سوم شد.

برنز حاتمی در میان وزن

طلای میان‌وزن به «محمدسالم عبداللهي قهرمان 2 دوره آسیا از امارات رسید. «عادل کمال» عراقی دوم شد و مهدی حاتمی در اولین تجربه بین‌المللی تنها نماینده کشورمان در دسته 75 کیلو به مدال برنز دست یافت.

شگفتی سوم

یکی از شگفتی‌های مسابقات این دوره را محرم پناهی رقم زد که با عبور از «سیتهی چارون‌ریت» تایلندی به مدال طلا رسید. چارون‌ریت در سال‌های اخیر 4 مدال رنگارنگ جهانی داشته و قهرمان آسیا است. در این دسته عباس عاقلی با شایستگی بر سکوی سوم ایستاد و رضا موسی‌زاده چهارم شد.

نتیجه عجیب

عجیب‌ترین حادثه در این دسته رقم خورد و داوران یک بدنساز گمنام عراقی به نام «نظر احمد» را به بیت‌الله عباسپور قهرمان جهان ترجیح دادند. فارغ از هر گونه قضاوت عجولانه، افرادی که در سالن حاضر بودند همگی اذعان داشتند که این رأی عادلانه نبود و بیت‌الله فقط لیاقت طلا داشت. محسن شهبانی در این وزن برنز گرفت و مرتضی اویسی چهارم شد.

تکرار موفقیت عیاری

در وزن 90 کیلو هم سهم تیم ایران 2 مدال بود و تیم ملی با طلای مهدی عیاری و برنز رضا باقرزاده قهرمانی خود را تثبیت کرد. این دو سال گذشته نیز در مسابقات آسیایی صاحب مدال شده بودند. در این وزن «اسماعیل» از عراق نقره گرفت و ابوالفضل ربی دیگر نماینده کشورمان چهارم شد.

نقره به نام اسداللهی

«محمد ملا» از امارات طلای دسته 100 کیلو را بر گردن آویخت. علیرضا اسداللهی در اولین تجربه بین‌المللی نقره گرفت و یک بدنساز از تایوان بر سکوی سوم ایستاد. در این وزن، ابوالفضل رحیم‌زاده از کشورمان در مکان چهارم قرار گرفت.

رهنمائیان گل کاشت

شگفتی دسته سنگین‌وزن را حسن رهنمائیان رقم زد. او در پاتایا موفق شد در رقابت با «احمد یوسف» از عراق، به مدال طلا برسد. رهنمائیان در رقابت «قهرمان قهرمانان» نیز به مقام قهرمانی رسید. فریدون حقی در این دسته صاحب گردن‌آویز برنز شد و مجتبی نوترکی در رده چهارم ایستاد.

خواندن 248004 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.