iranina fitness

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

تبلیغات شما

تبلیغات شما در 

وب سایت فیتنس ایران

یکشنبه, 15 دی 1392 10:10

مسابقات بین المللی پرورش اندام فجیره

رای دادن به این مورد
(0 آرا)

مسابقات بین المللی پرورش اندام فجیره با حضور دکتر ساسانی پزشک سایت

 

 

 

 

در تاریخ 27 خرداد ماه دوره یازدهم مسابقات بین المللی پرورش اندام در شهر فجیره امارات عربی متحده برگزار شد.سطح کیفی این مسابقات بسیار بالا و از نظر کارشناسان حتی بالاتر از مسابقات آسیایی معتبر آی بود.

این مسابقات در 3 رده وزنی -75 کیلو گرم و-85 کیلوگرم و+85 کیلو گرم با شرکت بیش از 65 ورزشکار از کشورهای مختلف برگزار شد.

از کشور ایران حدود 10 بدنساز در این مسابقات شرکت کردند که در نهایت نتایج شگفت انگیزی را رقم زدند.

دکتر سعید ساسانی عضو کمیته پزشکی فدراسیون جهانی تناسب اندام و بدنسازی که در این مسابقات حضور داشت در این رابطه گفت: مسابقات بسیار سطح بالایی داشت و تنها در وزن -75 کیلوگرم 29 شرکت کننده با بدن های واقعا بی نظیر حضور داشتند،من تا کنون چندین دوره مسابقات قهرمانی آسیا ، اروپا و جهانی را از نزدیک دیده ام اما چنین مسابقه سطح بالایی را کم میتوان پیدا کرد.

در این مسابقات شرکت کننده های ایرانی بسیار خوش درخشیدند در حدی که از 15 فینالیست این رقابت ها 9 نفر ایرانی بودند.

در پایان این رقابت ها نتایج زیر بدست آمد:

محمد رضا یوسفی خواه در وزن -75 کیلوگرم با ارائه بدنی بی نظیر بین 29 نفر عنوان سوم را کسب کرد .در این وزن نفر دوم نیز یک ایرانی ساکن امارات توانست مدال نقره را بگیرد.

در وزن -85 کیلوگرم هر سه نفر اول ایرانی بودند: نفر اول عباس عاقلی ، نفر دوم مهدی پیر سراندیب ونفر سوم یاسر قطالی هر سه از ایران.نفر پنجم این وزن نیز شیبانی از ایران بود.

در وزن بالای 85 کیلوگرم مرتضی روشن ضمیر از ایران به مقام چهارم و شاهرخ قاسمپور از ایران به مقام پنجم دست یافتند.

خواندن 321575 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

مرجع بدنسازی و فیتنس

درباره آرش فتاحی

آرش فتاحی

قهرمانان و بدنسازان ایرانی یکی پس از دیگری افتخارات پرورش‌اندام را به نام خود می‌کنند و در این راه هیچ حد و مرزی را نمی‌شناسند. بعد از قهرمانی در رقابت‌های آسیایی و جهانی حالا نگاه بدنسازان ما به قهرمانی در کشورهای خارجی است البته با این تفاوت که آنچنان قدرتی از خود به نمایش بگذارند که مسئولان ورزش آن کشور مجبور شوند آنها را به عضویت تیم ملی خودشان درآورند. آرش فتاحی که اقامت کانادا را دارد از زمره همین افراد است.

او چندی پیش در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک کانادا شرکت کرد این رقابت‌ها زیر نظر فدراسیون CBBF برگزار می‌گردد در نهایت فتاحی توانست در یک دوره از این رقابت‌ها صاحب پنج عنوان و مدال طلا شود او در رقابت‌های انتخابی کشور کانادا توانست با قهرمانی در بادی‌کلاسیک و اورالی این رشته و قهرمانی در پرورش‌اندام و اورالی آن همچنین به عنوان بهترین فیگوریست انتخاب شود. فتاحی با این درخشش به عضویت تیم ملی پرورش‌اندام کانادا درآمد. درباره فتاحی لازم است بدانید که او در اولین دوره رقابت‌های فیتنس ایران که به همت باشگاه اکسیژن برگزار شده بود قهرمان شد و در طول این مدت در رقابت‌های پرورش‌اندام و بادی‌کلاسیک ۳ بار قهرمان کشور شد. همچنین او در سال ۲۰۱۱ در کنار قهرمانان بزرگ بادی‌کلاسیک همانند محسن قرآن‌نویس، علی علی‌آبادی، بنیامین جهرمی توانست در IFBB پنجم شود.

فتاحی درخصوص قهرمانی در رقابت‌های کانادا طی تماس تلفنی گفت: وقتی به کانادا آمدم هیچ پشتیبانی نداشتم. از طریق مجید غلام‌قمری با بهنام صمیمی داور IFBB و قهرمان سنگین‌وزن آمریکا آشنا شدم او نیز من را به برادرش کوین قهرمان سنگین‌وزن کانادا معرفی کرد و از این طریق من در مسابقات شرکت کردم در این راه نینا صمیمی دختر بهنام تمام مسابقات من را مدیریت کرد که جا دارد همین جا تشکر ویژه‌ای از این سه نفر داشته باشم.
همچنین من در این مدت از طریق اینترنت با مسعود ذات‌پرور تمرین فیگور کردم و در این راه کمک‌های زیادی از او گرفتم.
فتاحی با کسب ۵ عنوان قهرمانی در یک مسابقه رکورددار مسابقات CBBF شد. حالا او با این عناوین جواز حرفه‌ای‌شدن را به‌دست آورد. وی خودش تمایل دارد در مسابقات آماتوری بیشتری شرکت کند و در برنامه بعدی خودش قصد دارد در رقابت‌های NPC آمریکا مسابقه دهد.